קבוצת קשת

מבקרים@300x.png

בפרויקט ניסינו לענות על השאלה: מה מניע אדם להיאבק עבור חברה טובה יותר? כל קבוצת עבודה בחרה מאבק חברתי שמטרתו תיקון עוול כלפי קבוצה מסוימת בחברה, חקרה את המאבק ודמות שהובילה אותו כדי לענות על שאלת החקר. התוצר של הפרויקט הוא עבודת חקר שעוקבת אחרי המאבק והדמות וסרטון שמלמד אחרים מה הם למדו.

בנוסף כל חניכ.ה העבירו פתיחת יום בנושא ''אירועים ששינו את ההיסטוריה''.

האישי הוא הפוליטי

יוצרים: אורי ויאיר
נלסון מנדלה, אחד הסמלים הכי מוכרים לזכויות אדם של המאה העשרים, הוא אדם שמסירותו לחירויות בני עמו עוררה השראה אצל פעילים לזכויות אדם בכל רחבי העולם.

יוצרים: עידו, אושר, שירי

הארווי מילק (1930-1978) היה פוליטיקאי הומו ויהודי, פעיל זכויות אדם ולהטא"ב אמריקאי, שכיהן כחבר מועצה בעיריית סן-פרנסיסקו ונרצח בידי יריבו הפוליטי ההומופוב.

יוצרים: אנה, חנה, נגה

המחאה החברתית בישראל 2011 (מכונה גם מחאת הדיור, ומחאת האוהלים) היא סדרת פעולות מחאה והפגנות שהתקיימו ברחבי ישראל בקיץ 2011. המחאה החלה עם פעולת מחאה של דפני ליף כנגד מצב שוק הדיור בישראל, לאחר שהתקשתה לשכור דירה בתל אביב.

יוצרים: אמיר, עומר, שחר

סיפורם של בני נוער וצעירים אשר רצו להתאגד ולשפר את תנאים וזכויותיהם במקום עבודה, אך נאלצו להתמודד בדרך של מאבק וקושי של ההנהלה עם הקמת התאגדות עובדים.

יוצרים: אלה, רעות, הודיה

אידה בל ולס-ברנט, הידועה בשם אידה ב' ולס, הייתה עיתונאית אפרו-אמריקאית, עורכת עיתון, פמיניסטית, סופרג'יסטית ולוחמת זכויות שחורים בארצות הברית. היא הייתה ממקימי האיגוד הלאומי לקידום אנשים צבעוניים שהוקם ב-1909.

פרויקט תכנון גינה שאליו נחשפו כיתות ט' ו-י' מתמקד במיצוי הלימודים המעשיים והעיוניים במגמה במחצית הראשונה. לאחר תחילת ההכרה לעומק של משבר האקלים ולימוד על אודות חשיבותם של צמחים בנוף העירוני כמושכים ומקיימים מאביקים, משפרים את איכות האוויר ומצמצמים את "איי החום" העירוניים הוחלט לרתום את בית ספרינו לתהליך. במסגרת הפרויקט התקיימה חלוקה  לשתי קבוצות בכל כיתה בעלות משימות שונות.

קבוצת קשת– פינות ישיבה מניבות
קבוצה ראשונה התמקדה בתכנון מתחם הכניסה לבית הספר באופן שיבטא פינה ירוקה, מזמינה ונעימה יותר. הפרויקט כלל פינה מושכת מאביקים, צמחי נוי ותבלין ובניית ספסל עץ על גבי הבטון להנעמת המרחב. הקבוצה השנייה תכננה כיתת חוץ מניבה בחצר האחורית הכוללת: ספסלים, מערכת הידרופונית ועצי פרי קטנים. 

תכנון גינה וחצר בית הספר

פירוט תהליך התכנון:

הצגת פרויקטים אישיים בנושאים שונים ומגוונים לפי בחירה. כל אחד ואחת צילמו באופנים המועדפים עליהם מתוך מצבור ההתנסויות והלמידה מראשית השנה.

צילום

צילום נושא אישי

כתבו לנו בספר המבקרים:

 

ליצירת קשר, אנא מלאו את הפרטים

עוצב ע"י

©2020 by התיכון החברתי תל אביב-יפו ע"ש דב הוז. Proudly created with Wix.com

התיכון החברתי ת"א-יפו

  • Facebook
  • Instagram

HevratiTLV